Masaż wirowy

Przeciwbólowy wir wodny

Masaż wirowy kończyn górnych

Masaż wirowy to forma łagodnego masażu wykorzystująca wpływ temperatury oraz ruchu wirowego wody na organizm. 

Co to jest masaż wirowy?

Masaż wirowy to jedna z metod wodolecznictwa, czyli leczenia przy wykorzystaniu właściwości wody. Na ciało działa temperatura, ciśnienie i skład wody.

Masaż wirowy wykonujemy w specjalnych wanienkach, które wprawiają wodę w ruch wirowy. Ten ruch delikatnie masuje kończyny.

Co daje masaż wirowy?

Głównym zadaniem masażu wirowego jest złagodzenie bólu kończyn, wywołanego urazem, chorobą lub kontuzją.

Aby to osiągnąć, masaż wirowy wykorzystuje 2 efekty:

  • Rozluźnienie mięśni dzięki temperaturze wody na poziomie 35-40*C
  • poprawa krążenia dzięki ruchowi wirowemu wody

Dzięki działaniu temperatury i ruchu masaż wirowy szybko łagodzi ból. Ponadto usuwa obrzęki i stany zapalne. Pomaga się pozbyć bólu kończyn, który pojawia się tylko w konkretnych sytuacjach — przy wiązaniu butów, korzystaniu z myszki lub jeździe na rowerze.

To jak relaks w jacuzzi, tylko bardziej intensywny i tylko na kończyny. Do tego jest szybszy i tańszy niż masaż leczniczy.

Regularnie stosowany masaż wirowy usuwa ból, obrzęki i stany zapalne kończyn. Regularność jest tu kluczem do skuteczności. W Centrum Rehabilitacji pomożemy Ci ją zachować — dostaniesz od nas terminarza zabiegów oraz przypomnienia o wizycie.

Dlaczego masaż wirowy?

Skuteczność masażu wirowego w usuwaniu bólu potwierdzają G. Wójcik, J, Piskorz, K. Pisz, R. Skalska-Izdebska oraz W. Bulikowski w swoim badaniu "Ewaluacja efektów przeciwbólowych z wykorzystaniem hydroterapii u pacjentów z chorobą Raynaud'a — doniesienia wstępne".

Grupa, która korzysta z masażu wirowego, po serii 10 zabiegów wykazuje spadek odczucia bólu z 6,9 do 5,8 pkt. Druga seria zabiegów doprowadziła do spadku oceny do 4,8 pkt.

Na co dzień z masażu wirowego w Centrum Rehabilitacji korzystają profesjonalni sportowcy, którzy regenerują się po treningach, meczach i zawodach.  Masaż wirowy stosujemy już od ponad 20 lat. Dzięki temu doświadczeniu zabieg w Centrum Rehabilitacji jest bezbolesny i skuteczny.

Masaż wirowy był wykorzystywany już przez starożytnych greków i rzymian. Jednak dopiero w XIX wieku pojawiły się urządzenia do masażu wodnego na szeroką skalę. Miniaturyzacja i popularyzacja zdrowia w XX wieku sprawiła, że masaże wirowe zaczęły być popularne w spa, sanatoriach i centrach rehabilitacji.

Jakie są wskazania do zastosowania masażu wirowego?

  • Stany pourazowe kończyn
  • Obrzęki
  • Choroba zwyrodnieniowa stawów
  • Zmiany przeciążeniowe narządu ruchu
  • Przewlekłe choroby naczyń krwionośnych
  • Choroby reumatyczne

ul. Wita Stwosza 1, Głogów

76 835 55 76
504 274 097

pon. - pt. 07:00 - 18:00