Jak przygotowujemy Baseny Zewnętrzne do lata?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nim nadchodzi sezon basenowy! Czy jesteś gotowy na orzeźwiającą przygodę w wodzie i niesamowite chwile radości? Przed rozpoczęciem sezonu, baseny zewnętrzne przechodzą przez całą serię skrupulatnych przygotowań, aby zapewnić bezpieczeństwo, czystość i jakość dla wszystkich korzystających z obiektu. Przyjrzyjmy się z bliska, jak wygląda proces przygotowania basenów do sezonu letniego.
25-05-2023 08:33
MK

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nadchodzi sezon basenowy!

Czy jesteś gotowy na orzeźwiającą przygodę w wodzie i niesamowite chwile radości na basenie?

Przed rozpoczęciem sezonu, baseny zewnętrzne przechodzą przez całą serię skrupulatnych przygotowań, aby zapewnić bezpieczeństwo, czystość i jakość dla wszystkich korzystających z tych obiektów. Przyjrzyjmy się z bliska, jak wygląda proces przygotowania basenów do sezonu letniego.

Czyszczenie, dezynfekcja i naprawa

Pierwszy etap to gruntowne oczyszczenie basenów z liści i piasku. Również rynny i kratki przelewowe są czyszczone i naprawiane. Zapewnienie czystości od samego początku to niezwykle ważny etap dla utrzymania zdrowego i higienicznego środowiska basenowego.

Spuszczenie wody i konserwacja

W kolejnym etapie spuszczamy wodę z basenów. Jest to konieczne z kilku powodów.

Po pierwsze, ze względów technologicznych. Niecki basenowe są zaprojektowane tak, aby wytrzymać zmiany temperatury, dlatego woda zostaje na czas zimowy.

Po drugie, usuwanie wody umożliwia łatwiejsze oczyszczenie i usunięcie brudu, który może gromadzić się na dnie basenów.

Po trzecie, woda zabezpiecza filtry i odpływy przed dostaniem się do nich piachu i brudu.

Czyszczenie i odkażanie

Gdy woda jest usunięta, przystępujemy do gruntownego czyszczenia niecek basenowych, zjeżdżalni i innych atrakcji. Całe powierzchnie są dokładnie myte, odkażane i odkamieniane, aby zapewnić czystość i higienę. Ten etap jest niezbędny dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób korzystających z basenów.

Napełnianie świeżą wodą

Kiedy baseny są w pełni przygotowane, napełniamy je świeżą wodą. Jest to moment, w którym możemy cieszyć się widokiem błyszczącej i czystej wody, która zaprasza do orzeźwienia i zabawy. Jednocześnie filtry są czyszczone, odkażane i przygotowywane do uruchomienia, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu filtracyjnego.

Dozowanie chemii basenowej

Po napełnieniu wodą i uruchomieniu filtrów przeprowadzamy odpowiednie badania wody i dozujemy odpowiednią ilość chemii basenowej. Ten krok jest niezwykle istotny, aby utrzymać właściwe parametry chemiczne wody, takie jak pH i poziom chloru. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo i czystość basenów dla wszystkich gości.

Prace remontowo-konserwatorskie

W tym samym czasie, gdy baseny są przygotowywane, przeprowadzamy prace remontowo-konserwatorskie w szatniach, natryskach i innych miejscach. Celem tych prac jest zapewnienie wygody, bezpieczeństwa i atrakcyjnego wyglądu dla wszystkich odwiedzających basen.

Otwarcie basenów i Dzień Dziecka

Nadszedł wyczekiwany moment! 1 czerwca otwieramy baseny zewnętrzne i serdecznie zapraszamy wszystkich do bezpłatnego korzystania z atrakcji z okazji Dnia Dziecka. To wspaniała okazja, aby cieszyć się radosnymi chwilami na basenie i rozpocząć letni sezon w najlepszy możliwy sposób.

Podsumowanie

Teraz gdy wiesz, jak wiele pracy włożono w przygotowanie basenów zewnętrznych do sezonu letniego, możesz cieszyć się bezpiecznym i relaksującym czasem na basenie. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, które są ważne dla twojego dobra i dobra innych. Odkryj ukojenie w orzeźwiającej wodzie i ciesz się letnim słońcem na basenie!