Caldarium, czyli jak mieć puszyste i zdrowe włosy dzięki saunie? |Strefa Saun

Słońce, wiatr, farbowanie, lakiery i żele niszczą włosy. Caldarium zadba o nie, regenerując ich stan, dzięki przenikaniu głęboko za warstwę nabłonkową włosa. Staną się grube, miłe w dotyku, lśniące, będą dziecinnie łatwe w układaniu i nie będą wypadać. Mocne jak nigdy.
02-09-2021 01:15
MK

Co to jest caldarium?

Caldarium to jeden z najdłużej znanych typów saun. Jego historia wywodzi się z antycznego Rzymu, gdzie były pomieszczeniami ogrzewanymi ciepłą wodą. Służyły do kąpieli wodnych lub parowych. W Strefie Saun w caldarium na organizm działa delikatna para.

Caldarium to pomieszczenie o umiarkowanym klimacie, w którym panuje temperatura około 35*C, przy wilgotności do 40%. To taka lżejsza wersja łaźni parowej.

Wyłożona jest niebieską mozaiką, a pomieszczenie rozświetlają ułożone w podłodze światła LED. Dzięki półmrokowi bardzo łatwo o relaks.

W tej saunie stosujemy aromaterapię.

Jak działa i do czego służy caldarium?

Dobrane w Caldarium parametry — temperatura bliska temperaturze ciała oraz względnie niska wilgotność sprawiają, że łuski na włosach się rozchylają i umożliwiają łatwe wnikanie substancji odżywczych. To świetnie regeneruje stan włosów od samych cebulek.

Podczas seansu stosuj balsamy, odżywki i wcierki do włosów. Będą działać dużo skuteczniej, bezpośrednio na cebulki.

Jak stosować kosmetyki w caldarium?

  1. Kosmetyki nałóż po 1 seansie w 3 seansowym cyklu saunowanie. Wtedy ciało jest już rozgrzane, skóra otworzyła pory, a łuski na włosach się rozchyliły.
  2. Przed 2 wejściem do caldarium nałóż na mokre włosy kosmetyk, zawiń je w ręcznik i wejdź do sauny.

 

Caldarium

Na co pomaga caldarium?

Caldarium dba o polepszenie stanu Twoich włosów (stają się mocne, puszyste i miłe w dotyku) i ukojenie nerwów po trudach w pracy. Łagodna atmosfera wzbogacona jest o aromaterapię i relaksującą muzykę.

Jak korzystać z caldarium?

Do caldarium wejdź po umyciu się pod prysznicem. Ze względu na dużą wilgotność zostaw ręcznik na zewnątrz — nasiąknie w saunie wodą. Klapki basenowe też zostaw przed drzwiami caldarium. Możesz za to wejść w stroju kąpielowym. Wewnątrz caldarium panuje względnie łagodna aura i nic mu się nie stanie. Choć oczywiście dużo lepszym rozwiązaniem jest saunowanie nago.

Zaplanuj sobie 2-3 seanse nawet po 40 minut.

Po każdym z nich skorzystaj z prysznica i chłodzenia ciała (wystarczy prysznic).

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z caldarium?

Caldarium nie jest odpowiednim miejscem dla osób z problemami reumatycznymi, nadciśnieniem, ostra astmą i niewydolnością układu krążenia.

Co dalej?

Następna w kwestii warunków jest łaźnia parowa. To takie caldarium na sterydach.