Masaż gorącymi kamieniami

Relaks i energia dla ciała i duszy

Masaż gorącymi kamieniami to metoda relaksu, która wykorzystuje dobroczynne właściwości ciepłych kamieni do rozluźnienia mięśni i zniwelowania napięć.

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami jest jedną z najstarszych metod masowania, znamy ją od starożytności. W obecnej formie stosujemy go od lat 90 XX wieku.

To forma relaksacji, która wykorzystuje specjalnie dobrane bazaltowe kamienie nagrzane do temperatury około 60 stopni Celsjusza. Układamy je na ciele pacjenta, w specjalnych miejscach zwanych czakrami. Gromadzi się w nich energia, którą kamieniami rozprowadzamy po całym ciele.

Kamienie o temperaturze 60*C na początku wydają się gorące. Jednak, dzięki takiemu ciepłu natychmiast rozluźniają mięśnie i uwalniają energię zamkniętą w czakrach.

Masaż gorącymi kamieniami przywraca równowagę (homeostazę) pomiędzy ciałem i umysłem.

Dzięki ciepłu kamieni masaż szybciej od technik ręcznych rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi, co likwiduje ból, napięcia i stres. Do tego, wykorzystuje czakry i meridiany do doładowania energią.

Pomaga, zwłaszcza gdy męczy Cię ból napiętych ze stresu mięśni. Bo spięte, bolące mięśnie i nerwy nie są normalne.

Czakry

Do uzyskania homeostazy masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje czakry. To rozmieszczone w różnych miejscach organizmu ośrodki, pomiędzy którymi krąży energia. Dawni Chińczycy opracowali ich szczegółowe mapy.

W ciele istnieje ponad 300 czakr, w tym 7 najważniejszych. Zablokowana w nich energia wpływa negatywnie na organizm, życie emocjonalne i duchowe.

Rozłożone ciepłe kamienie zbierają energię z czakr i dzięki przesuwaniu ich po meridianach odblokowują i usprawniają jej przepływ po całym ciele.

Masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje wiedzę i wierzenia z Dalekiego Wschodu, dzięki temu jest idealny dla tych, którzy szukają rozluźnienia i relaksu. Błogości.

Jak przebiega masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami zaczynamy od rozgrzania kamieni do temperatury 60*C.

W międzyczasie masażystka przygotowuje ciało pacjenta, głaskając skórę i nakładając oliwkę, dzięki której ruch kamieni jest bardzo płynny.

Po rozgrzaniu kamieni pierwszy etap masażu to delikatne głaskanie nimi ciała pacjenta, aby przyzwyczaić go do temperatury.

Gdy kamienie są schłodzone na tyle, że można je chwycić, to szybkimi ruchami wykonujemy masaż pomiędzy czakrami.

W kolejnym etapie kamienie są już chłodne, a fizjoterapeuta układa je w odpowiednie miejsca — na czakry.

Do zabiegu wykorzystujemy idealnie gładkie kamienie bazaltowe, które utrzymują przez długi czas odpowiednią temperaturę.

Masaż gorącymi kamieniami trwa 45 lub 80 minut.

Jak działa masaż gorącymi kamieniami?

Gorące kamienie działają rozgrzewająco, co pozwala na rozluźnienie mięśni i zniwelowanie napięć. Ciepło wykorzystywane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przyspiesza krążenie krwi i ułatwia dopływ tlenu i substancji odżywczych do tkanek. Dodatkowo masaż gorącymi kamieniami wpływa na uwalnianie endorfin, co poprawia samopoczucie i obniża poziom stresu.

Ponadto kamienie rozkładamy na czakrach odpowiadających gruczołom dbającym o organizm, chociażby poprzez wytwarzanie hormonów. Pozwala to na swobodny i szybki przepływ energii w zmęczonym ciele.

Dzięki temu regularne korzystanie z masażu gorącymi kamieniami daje poczucie totalnego odprężenia i pełni energii cały czas.

Głównym czynnikiem, który wpływa na tak dużą skuteczność tego masażu, jest stosowanie bazaltowych kamieni. 60*C natychmiast rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie, uwalnia energię i daje efekt błogości.

Czyli dzięki seansom masażu gorącymi kamieniami pacjent kończy ze stresem, przemęczeniem i brakiem energii, a zaczyna czuć się błogo i pełen energią.

Z masażu gorącymi kamieniami korzystają sportowcy, którzy szykują się do startów i regenerują nim swój organizm np. Adela Piskorska. Jest też popularny wśród seniorów, którzy po latach pracy w stresie i przemęczeniu przestają tolerować ciągłe napięcie i zmęczenie. Cieszą się relaksem i błogością.

Jakie są wskazania dla masażu gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami to najlepszy typ zabiegu, jeśli chcesz ukoić stargane nerwy, odprężyć się, odświeżyć i doładować nową energią.

W Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów S.A. od lat stosujemy masaż gorącymi kamieniami przy regeneracji profesjonalnych sportowców po treningach i zawodach. A skoro masaż nagrzanymi bazaltowymi kamieniami im pomaga, to sprawdź, jak pomoże Tobie!

 

Dowiedz się więcej:

o działaniu masaży gorącymi kamieniami


ul. Wita Stwosza 1a, Głogów

76 835 55 76
504 274 097

pon. - pt. 07:00 - 18:00