Masaż gorącymi kamieniami

Relaks i energia dla ciała i duszy

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest jedną z najstarszych metod masowania, znamy ją od starożytności. W obecnej formie stosujemy go od lat 90 XX wieku.

Co to jest masaż gorącymi kamieniami?

To forma relaksacji, która wykorzystuje specjalnie dobrane bazaltowe kamienie nagrzane do temperatury około 60 stopni Celsjusza. Układamy je na ciele pacjenta, w specjalnych miejscach zwanych czakrami. Gromadzi się w nich energia, którą kamieniami rozprowadzamy po całym ciele.

Kamienie o temperaturze 60*C na początku wydają się gorące. Jednak, dzięki takiemu ciepłu natychmiast rozluźniają mięśnie i uwalniają energię zamkniętą w czakrach.

Co daje masaż gorącymi kamieniami?

Gorące kamienie działają rozgrzewająco, co pozwala na rozluźnienie mięśni i zniwelowanie napięć. Ciepło wykorzystywane podczas masażu wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co przyspiesza krążenie krwi i ułatwia dopływ tlenu i substancji odżywczych do tkanek. Dodatkowo masaż gorącymi kamieniami wpływa na uwalnianie endorfin, co poprawia samopoczucie i obniża poziom stresu.

Ponadto kamienie rozkładamy na czakrach odpowiadających gruczołom dbającym o organizm, chociażby poprzez wytwarzanie hormonów. Pozwala to na swobodny i szybki przepływ energii w zmęczonym ciele.

Dzięki temu regularne korzystanie z masażu gorącymi kamieniami daje poczucie totalnego odprężenia i pełni energii cały czas.

W badaniu "Wpływ jednorazowego masażu gorącymi kamieniami na poziom ciśnienia krwi i tętna" badacze na grupie 100 osób udowodnili, że jednorazowy masaż gorącymi kamieniami obniża ciśnienie krwi oraz tętno. Ciśnienie spadło po zabiegu o 7,80 mmHg, a ciśnienie rozkurczowe o 0,70 mmHg. Średnie tętno grupy spadło z 71,05 do 66,2.

Głównym czynnikiem, który wpływa na tak dużą skuteczność tego masażu, jest stosowanie bazaltowych kamieni. 60*C natychmiast rozluźnia mięśnie, pobudza krążenie, uwalnia energię i daje efekt błogości.

Dlaczego masaż gorącymi kamieniami?

Z masażu gorącymi kamieniami korzystają sportowcy, którzy szykują się do startów i regenerują nim swój organizm np. Adela Piskorska. Jest też popularny wśród seniorów, którzy po latach pracy w stresie i przemęczeniu przestają tolerować ciągłe napięcie i zmęczenie. Cieszą się relaksem i błogością.

W Centrum Rehabilitacji Chrobry Głogów S.A. od ponad 20 lat stosujemy masaż gorącymi kamieniami przy regeneracji profesjonalnych sportowców po treningach i zawodach. A skoro masaż nagrzanymi bazaltowymi kamieniami im pomaga, to sprawdź, jak pomoże Tobie!

Do masażu wykorzystujemy idealnie gładkie kamienie bazaltowe, które utrzymują przez długi czas odpowiednią temperaturę.

Masaż gorącymi kamieniami trwa 45 lub 80 minut.

Przez tysiąclecia masaż gorącymi kamieniami ewoluował, wplatając się w różne kultury. W starożytnym Egipcie faraonowie zaznawali jego dobrodziejstw, a Hipokrates zalecał ciepłe okłady z kamieni na bolące mięśnie. Na przełomie XX i XXI wieku masaż gorącymi kamieniami przeżył prawdziwy renesans. Mary Nelson, amerykańska masażystka, połączyła starożytną mądrość z nowoczesnymi technikami, tworząc autorską metodę, która zrewolucjonizowała świat spa. Gładkie, bazaltowe kamienie stały się symbolem głębokiego relaksu i odprężenia, a masaż z ich użyciem zyskał miano "gorącej przyjemności".

Jakie są wskazania dla masażu gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami to najlepszy typ zabiegu, jeśli chcesz ukoić stargane nerwy, odprężyć się, odświeżyć i doładować nową energią.

 

 

Dowiedz się więcej:

o działaniu masaży gorącymi kamieniami


ul. Wita Stwosza 1a, Głogów

76 835 55 76
504 274 097

pon. - pt. 07:00 - 18:00