Masaż leczniczy to znana od tysięcy lat, wywodząca się z hinduskiej ajurwedy metoda leczenia. Łagodzi ból, przywraca sprawność i funkcje ruchowe oraz wspomaga rekonwalescencję.
Masaż leczniczy to popularna metoda fizjoterapeutyczna, którą stosujemy przy profilaktyce, leczeniu i powrocie do sprawności przy dolegliwościach mięśniowych. To jedna z najstarszych form terapii. Może mieć formę częściową i ogólną, zależnie od wielkości powierzchni, która ma być masowana.
Masaż leczniczy, dzięki technikom stosowanym przez masażystkę wpływa na mięśnie, tkanki miękkie i układ nerwowy. Jest wyspecjalizowany w leczeniu problemów z mięśniami, stawami, ograniczeniem ruchu czy stanami zapalnymi.
Celem masażu leczniczego jest takie odkształcenie tkanek, aby powstał efekt terapeutyczny. Przywraca sprawność, zakres ruchu, redukuje ból i likwiduje stany zapalne.
To najlepsza metoda walki z urazami, kontuzjami i schorzeniami. Wynika to z tego, że w czasie zabiegu masazystka rozgrzewa różnymi technikami tkankę mięśniową. To poprawia jej ukrwienie. Dzięki temu mięśnie stają się lepiej dotlenione, co poprawia ich pracę. Stają się elastyczne, jędrne, wytrzymałe oraz łatwiej kurczą się i rozkurczają.
To jedyna metoda masażu, która oprócz relaksu daje efekty typowo lecznicze. Sprawdza się najlepiej, gdy pomaga zwalczyć ból mięśni, który pojawia się podczas ruchu, stan zapalny w stawach czy problemy z zakresem ruchu.
Dlaczego warto tracić pieniądze na masaż leczniczy? Bo to łatwa i prosta do zastosowania metoda leczenia, która użyta odpowiednio wcześnie chroni przed długotrwałą rehabilitacją, a nawet operacją.
Gdy stosujemy masaż leczniczy, to najważniejsza jest regularność. Tylko wizyty w równych okresach dają najlepszy efekt rehabilitacyjny — brak bólu, pełną sprawność i rozluźnienie.
Ból i brak sprawności ograbiają z radości życia. Bez regularności efekty szybko znikają. Dlatego w Centrum Rehabilitacji zapewniamy dokładny rozpisany harmonogram wizyt.
Masaż leczniczy przeprowadzamy w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. W komfortowych i higienicznych warunkach.
Zabieg zaczynamy od wywiadu z pacjentem. Określa on stan zdrowia i pozwala zapoznać się z przebiegiem choroby. Umożliwia też nawiązanie kontaktu między masażystą a pacjentem oraz zbudowanie zaufania.
Fizjoterapeuta informuje o przebiegu zabiegu, możliwych odczuciach i zachowaniach.
Podczas wywiadu fizjoterapeuta bacznie obserwuje poruszanie się, oddychanie, siadanie i mówienie pacjenta. Te informacje o stanie ciała ułatwiają znalezienie przyczyny schorzenia.
Następnie przygotowujemy miejsce masażu. Po wywiadzie masażysta prosi pacjenta o przygotowanie się. W międzyczasie szykuje odpowiedni środek poślizgowy i nakłada jednorazowe prześcieradło na łóżko.
Terapeuta układa pacjenta na łóżku tak, że osiąga on pełne rozluźnienie, relaks i komfort.
Gdy pacjent leży, fizjoterapeuta odsłania miejsce zabiegu i nakłada środek poślizgowy.
Podczas seansu fizjoterapeuta stosuje różne metody odkształcania tkanek, aby osiągnąć efekt terapeutyczny. To między innymi:
W czasie trwania masażu leczniczego pacjent przekazuje swoje sugestie i odczucia masażyście. Dzięki temu zwiększa skuteczność zabiegu.
Początkowe minuty masażu bolą. Techniki masażu, jakie stosuje terapeuta, zderzają się ze spiętymi, poskręcanymi mięśniami. Pojawia się ból. Ale to dobrze. Ból informuje, że dotyk masażysty wpływa na spięcie mięśni i rozluźnia je. Najpierw boli, a potem jest totalna ulga.
Fizjoterapeuci Centrum Rehabilitacji jako jedyni w Głogowie mają ponad 20 lat doświadczenia przy trudnych sportowych urazach. Dzięki tym kompetencjom z łatwością pomagają masażem leczniczym w 2 przypadkach:
W taki sposób dbamy o pływaczkę, olimpijkę — Adelę Piskorską. Szybko regenerujemy jej ciało po treningu. Dążymy do tego, aby mięśnie nie były napięte ani skręcone. Takie spięte mięśnie to łatwa droga do urazów, kontuzji i schorzeń.
Zalety terapeutyczne masażu leczniczego wykorzystujemy, gdy pomagamy piłkarzom Chrobrego Głogów oraz szczypiornistom SPR Chrobrego Głogów.
Każdy mecz, każde starcie z przeciwnikiem, każdy upadek pogarsza stan mięśni, co ostatecznie powoduje ból.
Szybki seans masażu po meczu sprawia, że drobne urazy likwidujemy, zanim staną się realnym problemem i będą wymagały tygodni rehabilitacji.
O ile masaż gorącymi kamieniami dużo lepiej relaksuje, tak masaż leczniczy wyróżnia się jako metoda walki z urazami. To taka terapia manualna, tylko z efektem relaksacyjnym gratis.
Masaż leczniczy ma już ponad 5000 lat. Wywodzi się z hinduskich wierzeń. Jego celem jest wspieranie ajurwedyjskiego systemu leczenia — profilaktyka i terapia. To rytuał utrzymania zdrowia oraz harmonii ciała i umysłu.
Po czasie trafia do antycznych Chin, gdzie jako metoda TuiNa poprawia przepływ energii Qi po ciele.
W starożytnej Grecji jego promotorem jest Hipokrates, który stosuje dotyk w leczeniu urazów.
Rzymianie do zalet terapeutycznych dodają relaksację i stosują go w łaźniach.
Masaż leczniczy to wiele korzyści dla organizmu, w tym:
ul. Wita Stwosza 1, Głogów
76 835 55 76 504 274 097
pon. - pt. 07:00 - 18:00
Krioterapia czyli po prostu leczenie zimnem.
To nieinwazyjna metoda leczenia wykorzystująca fale uderzeniowe, stosowana w procesie leczenia zmian pourazowych, którym towarzyszą zwłóknienia, bliznowacenia oraz stany zapalne.
Magnetoterapia to popularny zabieg stosowany przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych i chorobach wewnętrznych.
Artromot Active-K jest zmotoryzowanym urządzeniem fizjoterapeutycznym, które wykorzystuje unikalne połączenie metod rehabilitacyjnych to pomocy przy urazach stawu kolanowego i biodrowego.
To zabieg polegający na stymulowaniu zmienionych chorobowo tkanek promieniowaniem laserowym niskiej mocy.
To zabieg wykorzystujący drgania mechaniczne, które wywołują w organizmie efekt cieplny oraz zjawisko określane mikromasażem.
Elektroterapia to leczenie prądem stałym lub zmiennym o różnej częstotliwości. Ich celem jest uśmierzenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu.
To metoda stosowana w leczeniu różnego rodzaju obrzęków, pochodzenia limfatycznego i żylnego.
Kąpiel wirowa to forma łagodnego masażu wykorzystująca wpływ ciepłej lub zimnej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi.
To zabieg wykorzystujący strumienie wody o określonym ciśnieniu. Natrysk silnym strumieniem wody z kilkudziesięciu dysz zamontowanych na powierzchni wanny powoduje rozluźnienie tkanek.
Terapia energotonowa to nowoczesna forma elektroterapii. Dzięki działaniu prądu o odpowiedniej częstotliwości wywoływane są procesy naprawcze w komórkach.
Tlenoterapia to naturalny sposób na zwiększenie odporności i regenerację organizmu, profilaktykę zdrowotną.
Światłoterapia wykorzystuje promieniowanie wytwarzane przez specjalne lampy do leczniczego oddziaływania na organizm.