Hydromasaż z kąpielą perełkową

Podwodny relaks

Hydromasaż z kąpielą perełkową

Hydromasaż z kąpielą perełkową to relaksująca kąpiel w wannie pełnej ciepłej wody i bąbelków delikatnie muskających skórę. Rozluźnia mięśnie i masuje nerwy, dzięki temu łagodzi ból i odpręża.

Co to jest hydromasaż z kąpielą perełkową?

Hydromasaż z kąpielą perełkową to jedna z metod wodolecznictwa, czyli leczenia przy wykorzystaniu właściwości wody. Oddziałuje na ciało temperaturą, ciśnieniem i składem wody. Kąpiel perełkowa dodatkowo wpływa na organizm pęcherzykami powietrza. 

Masaż podwodny wykonujemy w specjalnej wannie. Podgrzewa ona wodę oraz wtłacza powietrze z ciśnieniem 2-4 atmosfer. 

Co daje hydromasaż z kąpielą perełkową?

Seans hydromasażu dzięki temperaturze wody rozluźnia mięśnie. Dzięki temu znika ból. Kąpiel perełkowa delikatnie masuje skórę. To pobudza układ nerwowy i odpręża.

Hydromasaż z kąpielą perełkową jest idealny dla osób, które zmagają się z napiętymi od stresu, bolącymi mięśniami całego ciała. To jedyny masaż, który masuje na raz całe ciało. Daje efekt przeciwbólowy i odprężający.

Regularne hydromasaże koją nerwy i usuwają ból. W Centrum Rehabilitacji dbamy o regularność Twoich wizyt. Dostajesz od nas terminarz oraz przypomnienia o wizytach.

Dzięki temu szybko przechodzisz od bólu spiętych mięśni w barkach, karku i plecach do totalnego odprężenia, lekkości ruchu i elastyczności.

Dlaczego hydromasaż z kąpielą perełkową?

Skuteczność hydromasażu z kąpielą perełkową udowadnia badanie "Skuteczność wybranych zabiegów balneoterapeutycznych w leczeniu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową lędźwiowego odcinka kręgosłupa". W tym badaniu jedna z 2 grup zostaje poddana hydromasażowi. Po serii 10 zabiegów ból spada w 10 punktowej skali VAS o 4,5 punktu. To spadek o 45%.

Hydromasaż z kąpielą perełkową to nowoczesna odmiana masażu leczniczego, który działa jednocześnie na całe ciało. Masuje je mieszanką wody i powietrza. Dzięki temu działa silniej od masażu ręcznego. Z lepszym skutkiem łagodzi ból i odpręża nerwy. Jest jak jacuzzi, ale w wersji ultraintensywnej. 

Centrum Rehabilitacji  hydromasaż z kąpielą perełkową jest popularny wśród osób starszych, które chcą usunąć ból mięśniowy oraz odprężyć się za jednym razem.

Sam hydromasaż pochodzi ze starożytnego Egiptu, gdzie powstały łaźnie z gorącą wodą. Ogromną popularność zaczął osiągać od 1956 roku, gdy Ray Jacuzzi stworzył przenośną pompę do masażu wodnego. Stosował ją do leczenia bólu mięśni i stawów. W latach 60 i 70 nastąpił boom na wanny i baseny z dyszami powietrznymi o różnej mocy.

Jakie są wskazania do zastosowania masażu podwodnego?

  • Reumatyczne zmiany zwyrodnieniowe
  • Stany pourazowe tkanek miękkich
  • Stany po złamaniach
  • Porażenia wiotkie i spastyczne
  • Zmęczenie po intensywnej pracy mięśniowej

ul. Wita Stwosza 1, Głogów

76 835 55 76
504 274 097

pon. - pt. 07:00 - 18:00