Szyna CPM Artromot Active-K

Ciesz się pełną mobilnością w stawie biodrowym i kolanowym

Szyna CPM

Szyna CPM zwana Artromotem to urządzenie elektromechaniczne, które wykonuje bierny ruch stawów w określonych kierunkach. Dzięki sterowaniu zakresem ruchu z dokładnością do 1* działa już od wczesnego etapu po urazie lub operacji.

Co daje zabieg szyną CPM?

Zabiegi szyną CPM przywracają mobilność i sprawność stawu biodrowego i kolanowego. Stawy mają pełny zakres ruchu, siłę i nie bolą przy codziennych czynnościach jak chodzenie czy wstawanie.

Terapia szyną CPM sprawdza się przy urazach stawów - zwichnięciach, skręceniach i złamaniach. Pomaga przy beznadziejnych przypadkach - zerwaniu więzadeł, uszkodzeniu łękotki, schorzeniach reumatycznych i po operacjach.

Jeśli myślisz o powrocie na narty lub rower to potrzebujesz regularnych zabiegów Artromotem. Każda wizyta to kolejne stopnie zakresu ruchu. Bez regularności zaczynasz ciągle od nowa.

Czy zabieg szyną CPM jest skuteczny?

Z szyną CPM cieszysz się pełnym zakresem ruchu, brakiem bólu, brakiem sztywności. Codzienne czynności nie sprawiają Ci żadnych problemów, bo Twoje ruchy są pewne i skoordynowane.

O skuteczności szyny CPM mówi badanie "Ocena wpływu leczenia na parametry funkcjonalne stawu kolanowego u pacjentów po zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego", które przeprowadza zespół T. Ridan, A. Berwiecki, M. Janusz oraz Ł. Dmuchała. 

W grupie 40 osób wykonują pomiar przed zabiegiem endoprotezoplastyki oraz po 14 dniach rehabilitacji szyną CPM. Zakres zgięcia wzrasta średnio z 75,9* do 84,9*, a zakres wyprostu z -6,7* do -1,7*.

Minusem szyny CPM jest to, że niektórzy pacjenci odczuwają dyskomfort w pierwszych dniach terapii szyną CPM. To szybko mija.

Dlaczego szyna CPM?

Z zabiegów Artromotem korzystają sportowcy po zerwaniu więzadeł, uszkodzeniu łękotek i operacjach. To piłkarze, siatkarze, szczypiorniści i kolarze, którzy w Centrum Rehabilitacji  przyspieszają z szyną CPM swoją rehabilitację.

Efekt stosowania regularnych zabiegów szyną CPM to między 10 a 20* zakresu ruchu w tydzień.
Kiedyś unieruchamiano stawy, aby się zagoiły. To osłabia mięśnie i wydłuża czas leczenia.
Bierny ruch, który wykonuje Artromot sprawia, że mięśnie stawu są silne, a zakres ruchu rośnie.

Tylko w Centrum Rehabilitacji pomagamy szyną CPM dziesiątkom sportowców w problemach ze stawami kolanowymi i biodrowymi. Te ponad 20 lat doświadczenia wykorzystujemy na co dzień do pomocy każdemu, kto chce wrócić do pełnej sprawności.

Szynę  CPM wymyślił Robert Salter w latach 70 XX wieku. Szukał metody leczenia urazów stawów biodrowego i kolanowego, która wykorzystuje ruch pasywny. Jego urządzenie miało na celu ograniczyć sterowanie zabiegiem przez pacjentów, gdyż z różnych względów nie pozwalali oni na wykonywanie bardziej skomplikowanych zakresów zgięć.

Wróć na narty i ciesz się jazdą na rowerze.

Zacznij terapię szyna CPM!

Jakie są wskazania do zabiegu Szyną CPM?

Terapię Artromotem stosujemy w przypadku różnych schorzeń stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, pourazowe uszkodzenia stawów, a także pooperacyjne uszkodzenia stawów.

  • urazy i stłuczenia
  • stan po unieruchomieniu stawu
  • stan po rekonstrukcji troczków rzepki
  • po operacjach przeszczepu chrząstek i po mikro złamaniach
  • uszkodzenia łękotek
  • rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego ACL i tylnego PCL
  • alloplastyka (implanty) stawu kolanowego
  • TEP kolana i biodra
  • skomplikowane operacje kolana
  • osteosyntezy stabilne

ul. Wita Stwosza 1, Głogów

76 835 55 76
504 274 097

pon. - pt. 07:00 - 18:00